Josef Nožička

Také vám ten lidovecký humor připadá poněkud divný?

13. 09. 2017 14:04:22
Takzvaná klidná síla, jak sebe sama KDU-ČSL občas označuje, vyvolala v poslední době některými svými počiny na sociálních sítích či na internetových diskusích docela velkou bouři.
foto: facebook

Začalo to tím, když předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek okomentoval příspěvek mladé publicistky Lucie Sulovské, která na sociální síti napsala smutné prohlášení, že jim v rodině zemřel pes. Na což vystudovaný veterinář Bělobrádek „citlivě“ zareagoval slovy, že umírají pouze lidé a zvířata uhynou, pojdou či chcípnou. Což vyvolalo velkou vlnu ohlasů nejenom na sociálních sítích, ale i v mnohých médiích (nejenom těch bulvárních) či na internetových diskusích. A byť mi odezva na tento jeden výrok předsedy KDU-ČSL také přišla chvilkami trochu přehnaná, za sebe musím říci, že mi Bělobrádkova slova přišla jako ne zrovna vkusná či empatická. A nevím, zda je to pouze tím, že nejsem veterinář, ale na slovním spojení zemřel nám pes (kocour, papoušek, králík...) opravdu nic divného nevidím.

V důsledku vyvolané kritiky na tento nepovedený výrok Pavel Bělobrádek prohlásil, že už na internetu raději žádný humor dělat nebude. Je možná škoda, že něco takového neporadil i členům volebního týmu své strany. Jak jsem si totiž přečetl včera zde na iDNES, lidovci spustili na Facebooku „odlehčenou“ verzi své volební kampaně, určenou mladším potenciálním voličům. V rámci níž si mimo jiné dělají legraci z hnutí ANO a jejich rozdávání koblihů na předvolebních mítincích. V tom by samo o sobě nebylo nic výjimečného, z Andreje Babiše si kvůli koblihům dělá legraci kde kdo, ovšem obrázek, který tuhle věc paroduje, mi přijde až na samé hranici trapnosti. Posuďte sami:

Jak jsem se dočetl v článku na iDNES, ta koblihami dusící se dáma je ve skutečnosti hvězda jedné americké reality show, která v minulosti milovala konzumování koblihů a nyní zázračně hubne.

Jestli tímto „skvostem“ lidovci skutečně u některých voličů zabodují, nevím. Ale domnívám se, že nejenom oni, ale kterákoliv jiná strana by se v rámci předvolební kampaně měla místo zesměšňování či očerňování svých soupeřů raději zaměřit na propagaci svého vlastního programu. Tím spíše, když tím zesměšňovaným je strana, která byla pro KDU-ČSL 4 roky jejím koaličním partnerem (tímto samozřejmě neříkám, že Babišovo ANO svým koaličním partnerům také občas kotníky neokopává).

V souvislosti s jejich „vtipnou“ reklamou by si pak lidovci měli vzpomenout na to, jak moc se jim „líbilo“, když si z nich před lety na volebních billboardech dělala legraci Balbínova poetická strana:

Tenkrát byl ještě předsedou lidovců Miroslav Kalousek. Ten, jak známo, už dnes členem KDU-ČSL není, ovšem místo něho se zde objevili jiní „talentovaní“ politici...

Zvyšte článku karmu!
Autor: Josef Nožička | | karma: 45.12 | přečteno: 7694 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 87 příspěvků.
Poslední z 18. 9. 2017, 7:27

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz