„Poučné turné“ se nekoná, aneb mají manželé Koukalovi zapotřebí další trapas?

27. 09. 2018 14:16:24
Plánované besedy bývalé biatlonistky Gabriely Koukalové a jejího manžela Petra s fanoušky se konat nebudou. Důvodem jejich zrušení je údajně štvavá kampaň proti manželům Koukalovým na internetu.

Někteří pravidelní čtenáři mých blogů mi nejspíš budou v diskusi vyčítat, že už zase píši o Gabriele Koukalové. A „bez mučení“ se přiznávám, že je to během posledního roku již čtvrtý blog, ve kterém o naší dnes už bývalé vynikající biatlonové reprezentantce budu psát. Věřte však tomu, že bych mnohem raději psal o tom, jak Gabriela Koukalová zazářila na letošních zimních olympijských hrách v Koreji, případně i o tom, že podala jako vždy bojovný výkon a k olympijské medaili či k vítězství ve Světovém poháru ji scházela jen trocha štěstí.

Realita je však jiná a jak asi nejspíš vědí i ti, kteří sledují sport jen velmi okrajově, Koukalová nejenom, že na olympiádě v Pchjongčchangu kvůli zdravotním potížím vůbec nestartovala, ale po letošní sezóně de facto ukončila sportovní kariéru a navíc vydala kontroverzní knihu s názvem Jiná, která vyvolala v médiích i mezi jejími fanoušky řadu kritických reakcí.

Tu knihu jsem si koupil a přečetl také. Ne proto, že by mě zlákala masivní reklamní kampaň v podobě otisknutých úryvků z ní v médiích, ale jednoduše proto, že jako zarytý sportovní fanoušek mám doma i autobiografické knížky mnohých jiných bývalých českých reprezentantů – například Jany Novotné, Ivo Viktora, Martina Doktora či Pavla Nedvěda. Na rozdíl od autobiografických knih těchto sportovců jsem však měl z knihy Gabriely Koukalové dojmy dosti rozporuplné.

Jsou v ní jistě i zajímavé pasáže, kde například popisuje průběh svých nejslavnějších závodů, ať už na mistrovství světa 2017 v Hochfilzenu nebo v roce 2014 na olympijských hrách v Soči. Ovšem je tam také spousta útoků na lidi z jejího okolí – například na její trenéry v juniorské i ženské reprezentaci, na její reprezentační kolegyně, ne vždy lichotivě se Koukalová v knize vyjadřuje i o svých rodičích (byť jim na druhou stranu i za mnohé děkuje, stejně tak jako svým bývalým trenérům). Pak samozřejmě také rozsáhlé pasáže o jejích potížích s poruchou příjmu potravy, za které ji mnozí ocenili. Mnozí jiní (nedávno i bývalý šéftrenér české biatlonové reprezentace Rybář) však v souvislosti s nimi vyjadřují pochybnosti o tom, zda by bylo možné při tak vážné nemoci jakou je bulimie vrcholně sportovat a vozit medaile z mistrovství světa. Prostě i já jsem měl při čtení knihy často pochybnosti o tom, zda Koukalová na něčí radu záměrně nepřehání kvůli tomu, aby se její autobiografie lépe prodávala.

Poté, co ohlasy na knihu Jiná začaly pomalu, ale jistě doznívat, objevily se v médiích zprávy o tom, že Gabriela spolu se svým manželem Petrem (bývalý český reprezentant v badmintonu, který v minulosti překonal rakovinu varlat), a panem Ivo Tomanem (spisovatel a podnikatel, trpící takzvaným Tourettovým syndromem) chystají turné po České republice, přesněji řečeno sérii 5 besed v různých českých a moravských městech. Jak jsem se však dočetl tento týden zde na iDNES, turné bylo nakonec zrušeno kvůli údajné štvavé kampani proti manželům Koukalovým na sociálních sítích.

Že jsou bohužel někteří fanoušci vůči bývalé veleúspěšné české reprezentantce zbytečně ostří a občas sahají i k vulgaritám, toho jsem si na některých internetových diskusích všiml také, a samozřejmě to odsuzuji. Ovšem o pravém důvodu zrušení chystaného turné manželů Koukalových a pana Tomana jsem asi nejenom já začal mít pochybnosti poté, co jsem se jinde na internetu dočetl, že o jejich chystané turné mezi lidmi příliš velký zájem nebyl. Jak je totiž psáno v článku zde na Seznamu, na jejich besedy, z nichž první se měla uskutečnit 15. října v Ostravě, bylo do tohoto týdne prodáno jen zhruba 10 % lístků z plánované kapacity.

A upřímně řečeno, ani se tomu ne zrovna velkému zájmu mezi lidmi moc nedivím. Jednak se totiž vstupenky na tuto akci prodávaly za 399 a 499 Kč, což mi na nějakou talkshow přijde trochu přemrštěné. Třeba v porovnání s tím, že za stejnou cenu se dala při nedávném Kontinentálním poháru v atletice v Ostravě pořídit jednodenní vstupenka na ta nejlepší místa. Přičemž ti, co na stadion ve Vítkovicích přišli, viděli v akci spoustu olympijských vítězů, mistrů světa i světových rekordmanů. A hlavně nechápu manžele Koukalovy, že poté, jaké kontroverzní reakce vyvolala u většiny veřejnosti kniha Jiná, údajně toužili při talkshow mimo jiné vyzradit přítomným posluchačům další „pikantnosti“ z Gabrieliného života. Copak toho již nebylo dost?

Autor: Josef Nožička | čtvrtek 27.9.2018 14:16 | karma článku: 44.34 | přečteno: 5741x


Další články blogera

Josef Nožička

Kolik Američanek si ještě vzpomene, že je znásilnil Ronaldo či Kavanaugh?

Mnohé slavné osobnosti ze světa umění, politiky i sportu to od vypuknutí kampaně MeToo nemají jednoduché. Přičemž ve Spojených státech to platí dvojnásobně.

16.10.2018 v 13:30 | Karma článku: 43.51 | Přečteno: 4287 | Diskuse

Josef Nožička

Voliči Bělobrádka a Hermana zůstali doma

Za jedno z největších překvapení letošních senátních voleb považuji skutečnost, že do horní parlamentní komory nebyli zvoleni předseda KDU-ČSL Bělobrádek ani bývalý ministr kultury Daniel Herman.

14.10.2018 v 10:36 | Karma článku: 41.65 | Přečteno: 2203 | Diskuse

Josef Nožička

Prezident Zeman šel do sebe a místo Michala Davida letos vyznamená Tomáše Kluse

Oslavy státního svátku, spojeného s letos stoletým výročím vzniku samostatné Československé republiky, se blíží, a proto se na Pražském hradě usilovně radí o tom, kterým významným osobnostem bude uděleno státní vyznamenání.

9.10.2018 v 11:20 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 1824 | Diskuse

Josef Nožička

Paní Albrightová je šokována zeměmi V4, mnozí lidé jsou zase nejspíš šokováni ní…

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová označila za šokující současné odmítání uprchlíků zeměmi střední a východní Evropy.

6.10.2018 v 18:10 | Karma článku: 47.47 | Přečteno: 7567 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Stisk Studentský deník

Soutěže i Galashow, to bylo brněnské Grand Prix v moderní gymnastice

I přes hojné zastoupení v jednotlivých finále se Češkám nepodařilo vybojovat medaili. Brněnskému Grand Prix dominovaly ruské gymnastky. Diváky po soutěžích čekala Galashow se speciálním programem k výročí vzniku Československa.

15.10.2018 v 15:20 | Karma článku: 6.57 | Přečteno: 186 | Diskuse

Antonín Ševčik

Proč nefandím reprezentantům Česka alias Čechy v ČR

Stát ČR přes sport s pomocí médii propaguje český šovinismus a snaží se o zákeřnou a podlou čechizaci obyvatel země Moravy a Slezska. Média nám předkládají obraz o tom, že v ČR je vše české nic moravské nebo slezské.

13.10.2018 v 9:57 | Karma článku: 28.29 | Přečteno: 1701 |

Jiří Procházka

Proč diety (ne)fungují

Každý z nás má mezi přáteli nebo rodinnými příslušníky někoho, kdo alespoň jednou podlehl fenoménu dnešní doby: REDUKČNÍ DIETĚ. Mnozí z nás si tímto procesem dokonce prošli na vlastní kůži.

11.10.2018 v 6:31 | Karma článku: 13.69 | Přečteno: 469 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Znáte Chacav?

Dostala by se Skalná u Chebu do širšího, svým způsobem světového povědomí, kdyby nebyla spojena se jménem fenomenálního fotbalisty Pavla Nedvěda? Sotva. Něco podobného se nedávno stalo v Budapešti.

4.10.2018 v 20:06 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 170 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ostudný počin slavného Realu Madrid

Jak úspěšně politizovat kopanou předvedli tento týden v Realu Madrid. Den před sobotním (29/9) derby 7. kola nejvyšší španělské ligy mezi Realem a Atléticem se objevila na stadionu Santiago Bernabéu podivná návštěva.

30.9.2018 v 9:15 | Karma článku: 37.40 | Přečteno: 1559 | Diskuse
Počet článků 963 Celková karma 42.96 Průměrná čtenost 3017
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".
Najdete na iDNES.cz