Kdyby fotbalová Sparta nebrala zprávu BIS na lehkou váhu, nemusela na Slovácku prohrát

6. 12. 2018 8:03:00
Zpráva BIS o pronikání čínského či ruského vlivu do Česka a víkendová porážka fotbalistů Sparty Praha na hřišti FC Slovácko spolu zdánlivě nesouvisí. Ale opravdu jen zdánlivě...

Sportovní novináři a především příznivci pražské Sparty i s odstupem několika dnů stále nechápou, jak mohli fotbalisté našeho nejslavnějšího klubu prohrát sobotní zápas na hřišti FC Slovácko. Jak je možné, že věhlasní sparťanští kanonýři zahodili v jednom zápase rovnou dvě penalty? Případně, jak je možné, že rychlonozí afričtí útočníci v dresu pražské Sparty nepřelstili obvykle přece jen pomalejší moravské obránce? Nad těmito otázkami si marně lámou hlavu i ti největší fotbaloví odborníci.
Já jakožto dobře znalý poměrů na Uherskohradišťsku vám nyní prozradím, co všechno bylo příčinou nečekané porážky Sparťanů. Před 14 dny se v některých médiích objevila zpráva, že o fotbalový klub FC Slovácko, pohybující se ve spodních patrech prvoligové tabulky a neoplývající zrovna nadměrným přílivem peněz, mají zájem Číňané. A angažovat se v tom měl přímo hradní kancléř Vratislav Mynář, pocházející z nedalekých Osvětiman - abyste si snad nemysleli, že kecám, dám vám zde odkaz.
Majitel slováckého klubu Zemek sice tuto zprávu následně popřel, ale to byla samozřejmě od něho promyšlená taktika. Jelikož nás totiž před rostoucím čínským a ruským vlivem varovala samotná Bezpečnostní informační služba, reálně hrozilo, že by prodej slováckého klubu bohatým čínským investorům mohli v Praze zatrhnout. Proto Číňané zatím řídí uherskohradišťský klub tajně, ale s o to větší intenzitou a s využitím celé armády svých špionů.
Tito špioni tajně pronikli na všechny předzápasové tréninky pražské Sparty a poradili domácímu brankáři Trmalovi, kam kope penalty Kanga. Přečtené ostatně měli i ostatní sparťanské střelce. Čáru přes rozpočet jim udělalo pouze to, když si k druhé penaltě, nařízené v nastaveném čase, stoupnul pro všechny dosud neznámý hráč Ristič. Ale Číňané si brilantně poradili i v tomhle případě: než rozhodčí přezkoumal zákrok na videu, stačilo vystartovat z letiště v nedalekých Kunovicích (jeho majiteli jsou pro změnu Rusové, kteří si jdou s Číňany na ruku) letadlo, které se nad stadionem objevilo přesně v okamžiku, kdy se Ristič k penaltě rozbíhal. Diváci, o které se kvůli nařízené penaltě proti domácím pokoušel v hledišti infarkt a raději si zakrývali oči, si ho nejspíš ani nevšimli, ovšem sparťanský exekutor ano. A letadlo nad jeho hlavou ho rozhodilo natolik, že penaltu kopnul několik metrů vysoko nad bránu Slovácka...
Že na výborný výkon domácích fotbalistů měla kromě příchodu nového trenéra vliv i proslulá čínská medicína, asi není třeba dodávat. Na ni prostě byly krátké i rychlonohé africké hvězdy typu Tetteha či Kangy. V porovnání se slováckým útočníkem Zajícem, který po hřišti běhal snad ještě rychleji než zajíci v okolních lesích při sobotním mysliveckém honu, to tentokrát bylo málo. Nelze se proto ani moc divit Kangově frustraci, která vyvrcholila jeho vyloučením právě po faulu na Zajíce.
Rozčilení sparťanského trenéra Ščasného na své svěřence po prohraném zápase proto bylo trochu zbytečné a nespravedlivé - kdyby šéf pražského klubu Křetínský nebral zprávu BIS o nebezpečném čínském vlivu na lehkou váhu a nad informací o chystaném příchodu čínských investorů do FC Slovácko nemávl rukou, mohla mít Sparta v ligové tabulce o 3 body víc (a na rovněž Číňany vlastněnou Slavii nemusela ztrácet propastných 12 bodů). Jedinou šancí Sparťanů tak nyní je podpořit poslance TOP 09, KDU-ČSL či Pirátů ohledně zřízení příslušné sněmovní vyšetřovací komise a doufat, že poprvé v dějinách českého parlamentu taková komise něco vyšetří...

Autor: Josef Nožička | čtvrtek 6.12.2018 8:03 | karma článku: 38.78 | přečteno: 1912x

Další články blogera

Josef Nožička

Až budete, pane Macrone, příště kritizovat Českou republiku...

Zemi galského kohouta ochromily již několikátý víkend za sebou mohutné demonstrace takzvaných "žlutých vest." A ani odvážný reformátor Evropské unie, francouzský prezident Emmanuel Macron, si s nimi neví rady...

9.12.2018 v 10:48 | Karma článku: 46.70 | Přečteno: 8042 | Diskuse

Josef Nožička

Už je to tu zase: kdo poukazuje na nadbytečný počet maturantů, žije v minulém století

Veřejná debata o tom, zda je či není správné zavedení takzvaného cut-off score u přijímacích zkoušek, neboli minimálního počtu bodů, nutného pro přijetí na maturitní obor, nabývá stále na intenzitě.

2.12.2018 v 12:05 | Karma článku: 42.66 | Přečteno: 3650 | Diskuse

Josef Nožička

Když žijete v Německu, vaše dítě mluví německy a je kvůli tomu šikanované…

Kam kráčí současné Německo? Tuto otázku si mnozí lidé v souvislosti s důsledky migrační politiky našeho západního souseda kladou stále častěji.

29.11.2018 v 13:50 | Karma článku: 47.46 | Přečteno: 8952 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Mestan

Florbalizace světa: Kterak sport vysokoškoláků nakonec rozdrtí hokej

Florbalové mistrovství světa mužů v Praze bourá rekordy v divácké návštěvnosti - patrně padne hranice 150,000 diváků na všechna utkání. No, není se čemu divit. Florbal je zkrátka fenomén - sport rychlosti, vytrvalosti i přesnosti.

7.12.2018 v 21:36 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 512 | Diskuse

Jindra Svojan

Trenére, musíte …!

Toto je čtení pro trenéry. Pochopí, že „v tom” nejsou sami. Také pro ty, kteří si trenérskou práci malují v růžových barvách „naprosté a oddané součinnosti po linii rodiče – sportující dítě – trenér“.

6.12.2018 v 11:04 | Karma článku: 17.10 | Přečteno: 312 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tentokrát už jim to neprošlo

Zatímco na šachovém serveru Chess24.com je u nadcházejícího světového šampionátu v rapid a bleskovém šachu místo hostitelského města uvedena zkratka TBA (z anglického bude oznámeno – obr. 1), zpravodajské weby jsou jsou konkrétní.

4.12.2018 v 8:00 | Karma článku: 25.00 | Přečteno: 637 | Diskuse

Jan Vargulič

Tonda Penalta..

70 let se dožil Tonda Penalta. Někdy se mu také říká Antonín Panenka. Jeho největším kamarádem je německý brankář Sepp Maier, jemuž při finále ME v kopané šoupl z pokutového kopu míč doprostřed brány a znectil ho před celým světem

3.12.2018 v 13:56 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 437 | Diskuse
Počet článků 980 Celková karma 42.88 Průměrná čtenost 3082
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Najdete na iDNES.cz