Forum24 má jasno: Klaus mladší míří na Hrad s podporou Kellnera

8. 08. 2019 20:15:02
Bude Václav Klaus mladší kandidovat v roce 2023 na Pražský hrad? A bude mezi jeho podporovatele patřit i podnikatel Petr Kellner? Redaktoři internetového portálu Forum24 v tom mají jasno už nyní...

Příští prezidentské volby nás sice čekají až za téměř tři a půl roku, přesto však již nyní mnozí politologové, novináři a občas i běžní čtenáři na internetových diskusích rozebírají, kdo by mohl Miloše Zemana v roce 2023 na Pražském hradě vystřídat. A mezi ty, o kterých se mluví jako o potenciálních favoritech, patří i Václav Klaus mladší.

Ti, co sledují politiku aspoň občas, nejspíš vědí, že tento politik je v současné době předsedou politického sdružení Trikolóra, které letos založil poté, co se rozkmotřil s Občanskou demokratickou stranou a nakonec byl z této partaje vyloučen. Trikolóra má sice zatím dle průzkumů většina agentur podporu jen kolem 3 % voličů, to však nic nemění nic na tom, že Klaus mladší má díky svým kritickým názorům nejenom na školství mezi lidmi řadu příznivců. Nakonec, když naposledy kandidoval při posledních sněmovních volbách za ODS jakožto trojka na pražské kandidátce, dostal přes 22 tisíc preferenčních hlasů, což tehdy byl druhý nejvyšší počet mezi všemi kandidáty v rámci celé ČR.

Lidem, kteří by jakožto Zemanova nástupce na Pražském hradě raději viděli politika typu Jiřího Drahoše, Pavla Fischera či Marka Hilšera, se možná představa Václava Klause mladšího jakožto příštího prezidenta logicky příliš nelíbí. Proto někteří političtí komentátoři líčí Klause mladšího jako extremistického politika, který má blízko k Okamurově SPD a navíc se netají svými sympatiemi k Rusku. A jak jsem si nedávno přečetl v článku na internetovém portále Forum24, je prý zřejmé, že syn bývalého prezidenta a premiéra půjde do boje o Pražský hrad díky finanční podpoře současného nejbohatšího Čecha, podnikatele Petra Kellnera.

Komentátor Forum24 Vilém Besser dospěl k takovému závěru následující logikou: na zpravodajském serveru Echo24 se začaly „ve větší intenzitě“ objevovat texty, podporující Klause mladšího. A navíc se na stránkách tohoto serveru, o kterém Besser mimo jiné píše jako o „médiu, které se první roky profilovalo jako kritické vůči Andreji Babišovi, postupem času však začalo zvolňovat, až se dostalo do stádia, které bohužel čekal asi málokdo,“ nedávno objevil i oslavný komentář na Petra Kellnera. Dle redaktora Bessera je proto nad slunce jasné, že Klaus mladší se při bitvě o Pražský hrad bude moci opřít o podporu nejenom stávajícího prezidenta, ale i médií a peněz nejbohatšího Čecha. Kellner si tímto dle něj chce zajistit, aby se česká zahraniční politika ani v budoucnu neodvrátila od Ruska a Číny.

Tak nevím: od seriózního média bych asi nejenom já nejspíš čekal, že když přijde s takovýmto poměrně vážným obviněním, tak ho podpoří pádnějšími důkazy než dojmy svého redaktora ohledně toho, za koho kope zpravodajský portál Echo24 či někdo jiný. Ovšem kdo občas na stránky Forum24 nahlédne, tak možná není až tak překvapený ohledně toho, že redaktoři tohoto zpravodajského portálu vidí zcela „jasně“ i jiné věci, související s naší politickou scénou. Když jsem ostatně dnes zase jednou po čase jejich stránky rozkliknul, již titulky některých zde publikovaných článků (například „Hnutí ANO se stalo stranou nespokojených a xenofobních důchodců“, „Až začne plánovaný puč, Zeman bude pod ochranou Okamurovců“, „ANO a Okamurovci se klaní Zemanovi“...) mluví za vše.

Jisté je tak nejspíš pouze to, že za více než tři roky, které nás ještě do příští prezidentské volby čekají, se takovýchto „zaručených“ informací o řadě potenciálních kandidátů dočkáme v našich médiích ještě spoustu...

Autor: Josef Nožička | čtvrtek 8.8.2019 20:15 | karma článku: 34.72 | přečteno: 1071x

Další články blogera

Josef Nožička

Tak už i nepřijetí dívky do chlapeckého sboru je v Německu diskriminace

Co všechno v dnešní době je či naopak není diskriminace na základě pohlaví? Vyznat se v tom je bohužel stále více složitější...

15.8.2019 v 11:15 | Karma článku: 47.44 | Přečteno: 12576 | Diskuse

Josef Nožička

Na film o bratrech Mašínech půjde 15 milionů ze státních peněz

Je smysluplné dotovat tvorbu filmu o kontroverzních bratrech Mašínových částkou 15 milionů korun ze Státního fondu kinematografie?

11.8.2019 v 18:15 | Karma článku: 41.53 | Přečteno: 2067 | Diskuse

Josef Nožička

Tak i Německo si prý koupilo mistrovství světa ve fotbale…

O tom, že přidělení pořadatelství MS ve fotbale Rusku a Kataru bylo poznamenáno korupcí, se ve fotbalovém světě mluví a píše již delší dobu. Nyní se však obdobné podezření objevilo i v souvislosti s šampionátem, konaným v Německu.

6.8.2019 v 13:40 | Karma článku: 41.21 | Přečteno: 5903 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Jan Tichý(Bnj)

Prima začíná „mainstreamovatět“

V názvu jsem použil anglikanismus, za nějž se omlouvám. Na druhou stranu čeština jako hravý a tvořivý jazyk si s tím poradí, výraz ohne a přizpůsobí svým gramatickým zvyklostem.

19.8.2019 v 17:06 | Karma článku: 25.06 | Přečteno: 582 | Diskuse

Lubomír Sedlák

Budeme se jednou dívat na televizi především ze záznamu? Asi ne.

„Češi sledují televizi stále více mimo živé vysílání,“ sdělovala nedávno Mladá fronta Dnes s odvoláním na údaje společnosti Atmedia.

13.8.2019 v 21:48 | Karma článku: 9.56 | Přečteno: 418 | Diskuse

Dalibor Kurbel

Den, kdy zemřela televizní kultura

Opravdu dnes smí být v televizi každý? Je vhodné, aby bylo vysílání televizních pořadů s násilným a sexuálním obsahem přístupné dětem a mladistvým před 22. hodinou? Jaký vliv má na společnost vysílání závadných programů v TV?

10.8.2019 v 20:06 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 1872 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Pořady o vaření netáhnou. Přichází rytíři odhalující fake news. Po ČT Kachny Hezuckého!

Jsem klidný. Z poloviny máme vyhráno! Ruské a čínské lži nás nezblbnou. Po "zábavné soutěži" odhalující "fake news" z produkce ČT přijde v rámci zvýšení mediální gramotnosti další pořad: Kachny Patrika Hezuckého. Nás nedostanou!

9.8.2019 v 14:40 | Karma článku: 42.37 | Přečteno: 2171 | Diskuse
Počet článků 1068 Celková karma 42.20 Průměrná čtenost 3220

Píši hlavně o politice, školství a sportu. Napsal jsem zde již přes tisíc článků, k tomu nesčetný počet příspěvků do diskusí...

 

Najdete na iDNES.cz