Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 1. června 2023 Laura

Ano! Ale být slávistickým trenérem, tak především seřvu vlastní manšaft. Za remízy doma s Hradcem a venku v Teplicích a Liberci. Prohru venku v Č. Budějovicích, atd. Nebýt toho, tak by Spartě nepomohlo ani deset rozhodčích!

Jeden čas to byla Slávia, předtím Plzeň, teď opět Sparta. Český fotbal je prolezlý korupcí až po střechu. Jinak by člověk myslel, že to ti sudí jen neumí, ale to je dost nepravděpodobné....

Napsal jste to přesně. Těch předlouhých nastavení a penalt v posledních minutách je už moc. A pak že by se prý neměly pískat "soft" penalty. Takové jsou pro Spartu všechny (kromě té na Slovácku, ta byla totálně vycucaná z prstu ). Pravdu má ale také pan Ziegler - pokud Slavia titul nezíská, může si za to sama ztrátou bodů v utkáních, kde 3 body byly povinností.

Ano, i ta nastavení v posledních třech zápasech Sparty mi přišla podezřele dlouhá. Já vím, že na MS v Kataru se nastavovalo třeba i 10 minut běžně, ovšem v naší lize je něco takového spíše rarita.

No, včera obě penalty zdánlivě sporné. Jenže. U té první byly dodatečně zveřejněny záběry, že obránce Kuchtu nejen přidržel rukou, ale také trefil nohou do lýtka. Sudí byl blízko a hned pískal. U té druhé rozhodčí nenařídil penaltu za zmaření vyložené šance, jak s mylně domnívali komentátoři na O2TV, ale surový zákrok. Z dostupných záběrů je vidět, že se jednalo o šlapák zezadu na stojnou nohu. Za mě tedy obě penalty v pořádku.

Pokud jde o Plzeň, souhlasím, že penalta za ruku byla velmi sporná, ale na druhou stranu Plzni odpuštěna za jasný faul Staňka na Kuchtu.

Na Slovácku souhlas, tam není co řešit.

PS. Fandím Plzni

Prý fandím Plzni, to pobavilo, rudochu.

J39a87n 20R97á16ž

1. 5. 2023 16:12

Máme zde tři manšafty, které za něco stojí. Slávii, Spartu a Viktorku Plzeň, Aby nedocházelo k podobným trapasům, které se vždy v závěru ligové soutěže zcela pravidelně objevují, bylo by lépe, kdyby se majitelé těchto klubů někde sešli a vylosovali, kdo bude ten který rok mistrem a kdo vítězem Poháru a bude vše v klidu. Vždyť je to stejně jen show , kterou berou vážně jenom ti méně vnímaví.

Přestane tak být pro určení mistra rozhodující, který klub má momentálně větší vliv v komisi rozhodčích nebo ve vedení svazu.

Foto

Už jsem od vás četla dost hloupostí, ale takovouto ještě ne.

Foto

Tentokrát karma, máš fakt pravdu. Kolem Sparty už to začíná být jak za komunistů.

Díky - dnešní den si snad poznačím do kalendáře.

Foto

Tady také "Fotbalisté Sparty neměli podle komise rozhodčích v sobotním utkání 28. kola první ligy na Slovácku kopat penaltu po souboji Sinjavského s Haraslínem. "Pokutový kop byl nařízen chybně, nejednalo se o přestupek," poukazuje v pondělním komuniké předseda komise Radek Příhoda."

A co? Penalta být neměla, ale byla, gól platí a Sparta má 3 body. Takže k čemu takové vyjádření?

Foto

Shodneme se v tom, že první penalta za kopnutí do lýtka Jana Kuchty byla nařízena správně (hlavní roli hrála nešikovnost obránce Ndefeho). To, že Jan Kuchta ten pád přidramatizoval, je rovněž pravda, penalta by to byla, i kdyby upadl normálně.

Druhý moment mez hráči Čevem a Wiesnerem jsem vnímal jako vzájemný souboj, kterých, jak správně řekl Luboš Kozel, jsou v každém zápase desítky. A opravdu jsem nevěřícně koukal, že z toho bylo lze vykouzlit penaltu. Paní Adámková nejspíš opravdu prohlížela inkriminovaný záběr hodně podrobně.

Každopádně skupina o titul má po dlouhé době náboj, neboť Slavia po mnoha letech nemá hned ze začátku vše ve svých rukou, naopak Sparta má zase jednou šanci, která se nemusí jen tak opakovat.

Moc často se to nestává, ale dnes s Vámi zcela souhlasím.

Minimálně je to odlišné v tom, že v případě penalty, písknuté v 72. minutě, má soupeř ještě cca 20 minut šanci na odpověď.

To mate panove za to ze sledujete fotbal.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS