Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 1. června 2023 Laura
Foto

Pan autor sice souhlasí s tím, že šetřit se musí a nadále se zadlužovat nemůžeme, ale včerejěí vládní tisková konference prý byla tragédie. Nekritizuje tedy obsah, ale formu prezentace. Já tu prezentaci za tragickou nepovažuji.

Vládu za předložený balíček úspor a návrh důchodové reformy mimo jiné pochválil její nedávný kritik Miroslav Kalousek. On sám by prý byl radikálnější a s mnoha věcmi v návrzích nesouhlasí, nicméně je za předložené návrhy rád a bude je podporovat. Teď prý jde jen o to, aby vlání koalice vydržela a necouvla.

Vláda vyrazila správným směrem, ale mohla by být ještě razantnější, třeba takové výrazné plošné seškrtání nárokovosti na sociální dávky by státní kase mohlo přinést desítky miliard korun.

Tisková konference? Marginálie. Úsměvné - Vláda nekomunikuje blbě. Už komunikuje! - Zase blbě, dlouze. Všichni víme, že žijeme na dluh.Aby tedy bylo lépe. Říkám - Chvála bohu, něco se konečně děje ....

Oka můra to vidí jinak.Katastrofa, zdražili opravu u obuvníka! DPH u potravin jde dolů. Má to logiku. Byla zvýšena jako zdroj příjmů Kalouskova důchodového pilíře. Ten od Obuvníka? Svou Důchodovou nepředvedl žádnou. Dřel nás roky pěkně - Tu zvýšenou DPH tam nechal. Pak jedna z nejvyšších v EU. Pouze lehce připomínám, jak se organizovalo dobro. Snížit ji mohl kdykoliv, že ANO ...

Reforma je, balíček rovněž. Hodnocení Budelípů? Katastrofa ! Dělali bychom to lépe. Proč nekonáno 8 let? To nikdo neví. Fórum 24 jako vždy kecá. Žádné destrukce po Burešovi nebyly. Co ovšem bylo? Bylo lépe ...

Myslíte že když se zvedne DPH na vodné stočné, že Vám zlevní potraviny? hodně naivní Daň na energie dali nulovou že ANO

Foto

Neni pochyb o nutnosti šetřit a neumím posoudit, zda opatření k tomu povedou, ale vím bezpečně, že tato vláda prostřednictvím premiéra lhala. Jeho už slavný předvolební výstup s názvem Můžete se spolehnout...začíná..že snížíme daně a zvýšíme přímy...že z ekonomického růstu budou bohatnout všichni a spravedlivě...Vláda která lže, je nedůvěryhodná.

Foto

V podstatě nejvíc opět souhlasím s Kalouskem, zeštíhlení státu se nekoná ani náznakem. O tom proč chce vláda živnostníkům šlápnout na krk se rozepíšu určitě v blogu až se k tomu dopstanu. Za mě známka za 4. Na přežití to v nejbližších dvou třech letech stačí, vize a řešení to rozhodně není. Navíc řada bodů neprojednaných s opozicí, dá se předpokládat, že se budou opět měnit...spolu s vládní garniturou.

Jak si to zeštíhlení státu představujete? Že vláda z měsíce na měsíc propustí desetitisíce státních úředníků a pošle je do fronty na Úřadu práce? Stejně, jako byl dlouhodobý proces bobtnání státní správy, bude dlouhodobý proces jejího zeštíhlování. Nebo-li - nelze čekat, že by to byl jeden z kroků, který by přinášel rychlé řešení.

P88e85t37r 85N37e74d26v15ě43d

12. 5. 2023 20:03

Skoro to vypadá, že by Šafr chtěl dělat tiskového mluvčího vlády. Ten jeho článek je velice zábavný. Řitní alpinismus jako vyšitý.

Kam se však hrabe na zdejší uvědomělejší diskutující. To, že pochválí slepenec za tiskovku, to se dalo čekat, bojovali zde za něj neochvějně. Ovšem to, že jsou nadšení z toho, co vymysleli a dokonce by chtěli ještě tvrdší opatření, to je opravdu prozádelní.

Kdo chce, zdůvodnění jednotlivých bodů si na internetu najde. Kdo nechce, bude kritizovat.

Pro mě měla včerejší vládní TK jedno zato však zásadní sdělení. A to fakt, že ani jedna z vládních stran, nedává od této reformy ruce pryč a všichni, ač s určitými vyhradami, za ní stojí.

Pro někoho je to málo, ale pro mě nejvíc. Ukazuje to totiž na vládní stabilitu, akceschopnost koalice a ochotu, dělat nepopulární opatření.

Jaký to rozdil, vidět demagogy, populisty a lháře, navzájem se napadajicich za stejné výroky s výhledem, že hlas a peníze jednotlivých dezolàtů, půjdou právě do jejich kapes.

I já se však těším na to, jaké výroky na vládu budou od dezolatu a jejich vůdců, rezonovat nejvíc. Váš příspěvek pobavil. Nyní se ale rád podívám, co na reformu říkají experti na ekonomiku, jako jsou Paroubek, Okamura, Foldyna, soudruh Kobza, soudruzka Konečná, Rajchl, Vrábel či třeba rasistka Zwyrtek-Hamplová.

Věřím, že se dočkám stejně veselého čtení, jako toho od vás.

P.s. ještě pořád může být hůř, ale věřím, že nebude. Snad se populisté mezi sebou stihnou porvat před každými volbami.

Mějte příjemný den vy, i vaši čtenáři a diskutující.

Foto

Kolik by se ušetřilo, kdyby se přestala vyplácet podpora pro činnost politických stran?

A s ohledem na to, jak korektně a racionálně zde někteří členové zdejšího "uličního výboru" diskutují, je otázkou, zda něco takového má vůbec smysl.

Pročetl jsem si diskusi. Jednoznačně z ní vyplývá, že fialoví tlampači jaksi nepochopili podstatu článku.

Tedy k blogu: Platí (obecně), že za nekonečným průjmem slov stojí vždy absence logické argumentace, natož pak opravdových skutků.

Vám, pane Nožičko, karma

P.S. Pro černobíle chápající: nejsem příznivec ani Babišovy vlády, ani dalších politických uskupení. Co za tím stojí? Dlouhodobé zkušenosti s různými vládami, ať už těch před 1989, nebo těch následujících.

Foto

Ano, máte pravdu.

Autor, když už v podstatě nemůže napadnout obsah, alespoň si kopne do formy.

Klasické ano, ale, ......

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS