Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Hovorková se mýlí. Ani Babiš ani Schillerová nemohou za výhrůžky ústavním soudcům. Je legitimní, že politici a veřejnost budou hodnotit výstupy ÚS. Pokud někoho práce je hodnocena negativně a vlastně jakoby někomu na objednávku, pak toto hodnocení není výhružné, ale vyjadřuje jen názor toho, kdo toto hodnocení zveřejnil.

I83v95a24n 10L60a78c34k39o

6. 2. 2024 16:27

Škoda, že nejste schopen pobrat psaný text, mohli bychom zajímavě podiskutovat. Nehovoří se o výhružném hodnocení, nýbrž o sprostých a neospravedlnitelných výhrůžkách soudcům ÚS. Paní Hovorková má tentokrát pravdu. Pokud ANO ústy nejen poslanců Babiše a Schillerové opakovaně vykřikuje lži o okradení důchodců, které posvětil ÚS (a tudíž je provládní, neobjektivní, a to již pravděpodobně navždy), potom se v hlavách myslitelů-stoupenců ANO, SPD rodí právě ony primitivní výhrůžky a urážky.

Se divím, že zrovna Vy čtete Forum 24. Je to sice chvályhodné, ale s Vaším pohledem na svět musíte trpět, což je svým způsobem obdivuhodné. Já bych se třeba ke čtení takových PL nikdy nedonutil.

Vaše starosti ohledně mne jsou dojemné, ale zcela zbytečné: já se totiž fanatismem redaktorů Forum 24 obvykle bavím.

K nepravomocnému zproštění Babiše se už vyslovila také předsedkyně poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). „Právní stát je pilířem demokracie. Rozhodnutí soudu by nemělo narušit důvěru občanů v jeho nezávislost, jakkoli se nám to může zdát nespravedlivé.

Podobně se pro FORUM 24 vyjádřil také Ivan Bartoš (Piráti). Zdůraznil, že věří v nezávislost justice a výsledek soudu respektuje. „Nic to ale nemění na tom, že Babiš vždy jedná hlavně ve svém vlastním zájmu

Další výrazná kandidátka na hlavu státu Danuše Nerudová se vyjádřila, že i když soud rozhodl o nevině Andreje Babiše, podle ní to nic nemění na tom, že Babiš v politice dlouhodobě prosazuje hlavně své vlastní zájmy a přispívá k rozvracení demokracie.

Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo komentoval na twitteru také prezidentský kandidát Pavel Fischer. „Neznamená to, že se (Babiš) nedopustil podvodu, ale nepodařilo se prokázat trestný čin,“ uvedl mimo jiné.

Nezdá se to hodně podobné? Ale to bylo o Babišovi, takže Fórum 24 bylo blažené.

Jako perlička nakonec, slova pana Šafra, na ty Hovorková asi zapomněla

"Paní soudkyně Pudilová, stejně jako pan soudce Šott, který s hanebným a hloupým vykrucováním osvobodil Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo, která je naopak nad slunce jasná, by se měli stydět. Oddali se vidění světa, které je neslučitelné s demokratickou justicí."

Jedni mohou, druzí ne. Zvláštní přístup. (Pudilová šla po Nečasovi, kdyby si to někdo nepamatoval...)

Existují-li jakékoliv pochybnosti o rozhodnutí soudu první instance, je tu institut odvolání. Tedy je v pořádku, že se případ projedná novu. Pokud jsou pochybnosti o závěru soudu po odvolání, je tu institut dovolání. Jakékoliv zpochybňování tohoto sytému podrývá systém práva.

Foto

Předseda ÚS Josef Baxa se v neděli na ČT vyjádřil, že je už přes 40 let soudcem, u trestního soudu soudil i různé násilníky a vrahy, nicméně nikdy předtím se nesetkal s takovou vlnou nenávisti a urážek, která dopadla na něho a jeho kolegy z ÚS po vynesení rozhodnutí k žalobě podané poslanci hnutí ANO na sníženou valorizaci důchodů.

Jistě, k rozhodnutí jakéhokoliv soudu se můžeme vyjadřovat kriticky. Ale hlavní článek zveřejněný po rozhodnutí ÚS v MF DNES pana nemajitele Babiše 25. ledna 2024 s titulkem "Ústavní soud podržel vládu" byl už za hranou, když zpochybňuje nezávislost ÚS. Hned se začala rojit tvrzení, že "oni už mají vládu, poslaneckou sněmovnu, senát, prezidenta republiky a teď už mají i Ústavní soud". Takovéto neustálé zpochybňování základních institucí státu ze strany hnutí ANO a SPD v podstatě ohrožuje demokracii v naší zemi. Tu primitivnější "dezolátskou" část naší populace to pak jenom provokuje k agresivním nenávistným projevům. Ale představitelé ANO a SPD se budou tvářit, že oni s tím nemají nic společného. Proto bych uvítal, kdyby představitelé opozice odsoudili výhrožování a urážení soudců Ústavního soudu.

3 z těch 12 soudců měli názor odmítavý a souhlasili s žalujícím subjektem.

Takže asi není divné, že opozice, řada renomovaných právníků i řada občanů má názor stejně odmítavý.

A co byste po opozici chtěl?

Mají jásat a vyjadřovat své nadšení nad tím, že třeba retroaktivita ani zneužití legislativní nouze nevadilo ÚS a žalobu v pohodě zamítl.

A tak občani i opozice ve shodě v Werichem přemýšlejí zda: "To dělají z blbosti, nebo za něčí peníze."

A také: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."

A pan Baxa by zase mohl pochopit, že je pravdivé tvrzení: "Kdo seje vítr, sklízí bouři." a nebýt překvapen, že kvalitou výsledného rozhodnutí vzbudil mezi lidmi tolik upřímné nenávisti.

Aniž by je k tomu musel kdokoliv ponoukat...

Jenže ANO (resp. jeho představitelé) zcela prokazatelně vyvolávají nenávist vůči současné vládě. A to nejen ve věci důchodů. Poslechněte si jejich proslovy. Protože soud rozhodl ve prospěch vlády, tak kdyby nic jiného, vyvolaná nenávist se přenesla i na něj.

A tohle by prostě žádná strana neměla mít na svém ofiko webu (Spočítejte si, o kolik vás OBRALI - verzálky jsou moje): https://www.anobudelip.cz/kalkulacka/

Ještě že současná vláda nic takového v opozici nedělala 😋

Tak Forum24 je normální stoka. Rudé Právo v novém.

A co se týká zmiňovaného Fialovou vládou protlačeného zákona o zkrácení valorizace penzí, tam i někteří uznávaní právníci (například bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová) vyjádřili názor, že vláda se jeho přijetím dopustila retroaktivity a navíc při jeho schvalováním zneužila stavu legislativní nouze. Proto mohla být řada politiků i běžných občanům překvapena tím, že Ústavní soud na tohle konto žádnou výtku vůči vládní koalici neučinil.

-------

Vaříte přesně tu stejnou demagogickou polívčičku, jako Schillerová s Babišem.

Snažíte se totiž lidem vsugerovat, že ÚS rozhodoval o té samotné valorizaci. Ale to není pravda, byl žalován jen způsob přijetí v procesu legislativní nouze. Tedy přesněji, že k zákonu nemohla opozice žvanit nekonečně dlouho v dvanáctihodinových příspěvcích. Ovšem vzhledem k vládní většině by byl zákon přijat tak jak tak. Takže o co v tomto sporu šlo? O naprosto nic, jen o jedno měsíční posunutí účinnosti zákona.

Schillerová také v rozhovoru lidem "naznačila" že ÚS schválil ODS zkrácení valorizací a Babiš to nazval okradením důchodců.

A víme, jakou inteligenční kapacitou vládnou příznivci opozice. Takže ve výsledku tu máme: vláda okradla důchodce a "její" ÚS jí to odsouhlasil.

A to je to, o čem ta Hovorková mluví.

Foto

"Její" ÚS, který z většiny jmenoval ještě Nožičkův Zeman.

Foto

J32i47r38i 52C10i50z

6. 2. 2024 14:59

Vite co je zajimave? Ze komunistobijci ze zname sestavy v mistni diskusi obhajuji komunisty Baxu a Rychetskeho. A zcela jiste jsou v kadru US dalsi komuniste. Holt tak to tady chodi

A co je na tom zajímavého? Copak mohli ovlivnit zvolení soudců US? Navíc je spíše chvályhodné, že se takhle chovají, ne? Pane Ciz fakt to chce používat hlavu a ne jen bezhlavě mínusovat.

Chtěl jsem tady původně všechny "diskusní skvosty" Jiřího Kopeckého ponechat, ovšem jelikož administrace diskusí většinu adekvátních reakcí na ně smazala (zřejmě je toho názoru, že pan Kopecký je slušný diskutér, diskutující vždy k tématu blogu a je třeba ho chránit), byl jsem dnes dopoledne nucen většinu jeho příspěvků smazat já.

Ostatním děkuji za účast v pestré diskusi (včetně těch, kteří sice s blogem nesouhlasili, ale dokázali názor na něj napsat slušnou formou).

P. S. Jeden jeho příspěvek, kde byla část reakcí adminy ponechána, jsem tu jakožto názornou ukázku ponechal.

No pane Nožičko máte pravdu v tom, že nejenom Babiš a Schillerová, ale to je asi tak vše , těch článků a rozhovorů , kde se rozčilovali, jak vláda okradla důchodce , a že oni by to nikdy neudělali ( udělali by to samé),vyšlo mraky a to nemluvím o sociálních sítích, stačí se podívat na Idnes.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS